TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Hi5 Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
am gasit-o pe OchiiCatreCer pe hi5 ,la un baiat pe care il stiam din alta parte...  ce tare ,asa ii nimeresc ... si cand ma gandesc ca moderatorii numa tasteaza acolo adresa de email 0_o
Am hotarat sa nu mai pierd vremea pe hi5-urile altora :)

15/01/08 22:08

bornagain
membru

Inregistat: 03/05/07
buna decizie luasi:D

22/01/08 21:18

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
am gasit ceva mai a Doamne ajuta : http://www.christianvibes.com

09/02/08 01:09

nicoll_anna
membru

Inregistat: 27/02/08
hi5mi se apre o pierdere de timp...am vazut poze cu multi frati de-ai nostri si nici nu ti vine sa crezi ca ei sunt...unii au o fata atat de inocenta...nu suntem perfecti,e drept...da macar sa fim sinceri:)

06/03/08 23:47

KoJack
membru

Inregistat: 29/02/08
app ... despre ce hi5 vorbitzi??? .com sau .ro ... :))

dak e vorba despre hi5.com ... eu sunt de acord ... ;) ... si is multumit de hi5 meu ... :P

KJ.

13/03/08 21:32

Site web  
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Salut, gabitzu. Te rog să observi că regulamentul de funcţionare al acestui forum solicită evitarea limbajului de tip mirc.

Aşa că te rog, dacă eşti amabil, să formulezi cuvinte întregi, şi să pui în loc de "K", "TZ" sau alte astfel de transliterări, caracterele din limba română, chiar şi fără diacritice.

Mulţumesc de înţelegere.

13/03/08 21:38

Site web  
bornagain
membru

mototey a scris:

atata timp cat esti dedicat lui Dumnezeu si nu si celuilalt(satan) ... poti avea profil pe hi5, si sa fii o lumina pentru ceilalti si acolo ... ce parere aveti de hi5-ul meu?   http://mototey.hi5.com   ???   ... astept rasp sincere ;)

mi-e greu sa cred ca de cand ai cont de hi5 nu ai pacatuit macar o data, si daca tu poti sa ai cont fara sa pacatuiesti, atunci e okay sa ai; dar mi se pare "abureala" sa spui ca poti fi o lumina pe site-ul asta, atata timp cat ( iti garantez asta) peste 90% din cei care intra acolo intra crezand ca sunt la matrimoniale. am vazut acum cateva zile un articol dintr-un ziar local ce vorbea despre hi5... si spunea ca site-ul acesta a ajuns la 5 milioane de utilizator( mie nu mi se pare o cifra realista; cred ca este mult mai mare) si numai asta ar trebuii sa-ti dea de gandit;eu nu am gasit nimic bun ( nu m-a ajutat cu nimic ) , asta dupa ce am realizat ca e o mare pierdere de timp si mai important, ma poate duce in pacat, si decat sa aleg sa  investesc in niste oameni virtuali pe care cel mai probabil nu-i voi vedea  niciodata, mai bine ma lipsesc :)

29/03/08 09:00

simo
membru

Inregistat: 13/04/08
Nu am nimic impotriva hi5! Numai ca eu una nu mi-as pune poze pentru criticile celorlalti! Eu una, nu sunt deacord si cred ca hi5 este modul prin care toti la gramada pun si ei poze din lipsa de reclama, probabil. Va rog za ma scuzati, voi ce ce aveti hi5!!! Dar consider ca pagina hi5 e o chestie de moment si daca cazi in capcana,incepi sa pui poze si iesti tentat de noi schimbari, pe aceasta pagina! Multumesc Domnului! ca am scapat de aceasta tentatie ce nu mi-o doresc!

02/08/08 00:02

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
eu am avut pag de hi5 si mi-am sters-o acum cateva luni de zile...am considerat ca e mai bine asa...

02/08/08 08:56

crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
da mi-a placut si mie forte mult ideea hi5-ul dar cu timpul dupa cateva luni m'am saturat de ei si am decis sa il sterg .. consider ca ii mai bine asa si pe deasupra ii doar o pirdere de vreme (ce-l putin asa cred eu)

04/08/08 16:12

nina+
membru

Inregistat: 10/06/07
ceva interesant... am cautat la google "hi5 crestin" si printre rezultate era si un link spre tanarcrestin, doar ca nu te lasa sa intri pe el, scrie ca "poate dauna calculatorului"... interesant...

Ultima modificare de nina+ (19/09/08 21:17)

19/09/08 21:17

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
mi-am facut user pe hi5, am intrat vre-o cateva minute si apoi l-am inchis. Nu stiu cand/cum l-am redeschis si de atunci nu mai stiu nimic, nici useru, nici parole doar ca am scris undeva acolo pt vizitatori ca ne intalnim la un suc ;).

20/09/08 11:31

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
Avertisment- vizitarea acestui site poate dăuna computerului dvs.!
Sugestii:
Reveniţi la pagina anterioară şi alegeţi un alt rezultat.
Încercaţi o altă căutare pentru a găsi ceea ce doriţi.
Sau puteţi continua la http://www.tanarcrestin.ro/forum/viewtopic.php?id=1071 pe propria răspundere. Pentru informaţii detaliate privind problemele pe care le-am găsit, vizitaţi pagina de diagnostic a Navigării sigure de la Google pentru acest site.

Pentru mai multe informaţii privind modalităţile de a vă proteja împotriva software-ului dăunător online, puteţi vizita StopBadware.org.

Dacă sunteţi proprietarul acestui site Web, puteţi solicita o examinare a site-ului, utilizând Instrumentele pentru webmasteri de la Google. Mai multe informaţii despre procesul de examinare sunt disponibile în Centrul de ajutor pentru webmasteri de la Google.
Sfat oferit de  Google

http://www.google.ro/interstitial?url=h ... Fid%3D1071

[despre asta spunea nina

20/09/08 11:34

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
mie-mi place hi5-u dar ma cam plictiseste :D

13/10/08 21:37

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

lorre_diana a scris:

mie-mi place hi5-u dar ma cam plictiseste :D

Da, chiar, si cat timp ti-a luat sa realizezi asta ? :P

13/10/08 23:37

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
pai..nu stiu no..da mie imi place sa fac poze si sa le modific :D..asa ca..le pun pe hi5 sa le vada si altii..:)
si apropo..si io mai am comentarii naspa da le tiu acolo ;)..

14/10/08 15:58

FiicaDeRege
membru

Inregistat: 03/11/08
nu vreau sa judec pe nimeni care are cont pe hi5, dar eu consider ca este o mare pierdere de timp :D si eu am avut, pana am realizat ca totul e ipocrizie:trebuia neaparat sa raspunzi la comentarii, "vai tuh ce scumpa esti!"sau "esti o dulce!" sau "te iubesc fata!!!:*:*:X" Jesus!!!:D poate in realitate nici nu te place respectiva persoana, sau nici nu o placi, dar trebuie sa ii raspunzi!!plus de asta, timpul pierdut pe hi5 prefer sa il folosesc altfel!!
dupa cum am mai spus, nu am nimic cu cei care au cont, dar nu recomand nimanui!:D

10/12/08 15:24

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Da, ai dreptatea la partea cu ipocrizia FiicaDeRege. Mai la inceput si eu primeam commenturi din astea de la persoane la care chiar nu ma asteptam....Adica era de-a dreptul ipocrizie si intr-o zi m-a intrebat de ce nu-i raspund la commenturi (ma prinsesem ca mi le trimite ca sa-i raspund si eu tot cu commenturi si astfel sa aiba ea nr mare la commenturi) si i-am raspuns ca eu nu cer commenturi de la nimeni; daca vor sa mi le dea.....e treaba lor; nu ma simt datoare sa le si raspund. :D
Deci am hi5, dar ca orice lucru, are o parte buna si una rea. Depinde care este scopul pentru care il folosesti. :)

10/12/08 17:32

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

lara a scris:

Deci am hi5..

Da?? ca eu nu ti l-am gasit :D

10/12/08 23:56

bornagain
membru

lara a scris:

Deci am hi5, dar ca orice lucru, are o parte buna si una rea. Depinde care este scopul pentru care il folosesti. :)

Nu cred ca se poate spune asta si despre hi5... are doar o parte rea. ( fara sa bat vreun apropo, dar ce, nu putem sta fara sa punem poze pe care sa le vada oamenii, sa primim comentarii, si majoritatea sunt oameni ce nu-i vom vedea niciodata, ori avem nevoie de " prieteni virtuali " , sau am pierdut modalitatile de a petrece timpul ? ) Ma gandeam mai demult ca singura chestie buna la acest site e ca-ti faci prieteni... dar acum stiu ca e doar o impresie. Astfel de prietenii rezista prea greu.

Ultima modificare de bornagain (11/12/08 06:41)

11/12/08 06:40

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Bornagain, nu am niciun "prieten" facut pe hi5. Nu accept sa-mi vada profilul oricine si nici nu mi-am pus poze de parca as fi ceva model. L-am facut la insistentele unui prieten si mai pe urma l-am inchis. Ulterior, pt a vizualiza profilul cuiva l-am deschis pt cateva minute. In acel moment m-a gasit o prietena care-mi fusese colega de banca in generala si care plecase in Spania (nu mai stiam nimic de ea de cativa ani). M-am bucurat foarte mult ca am vazut-o si pt asa ceva imi tin hi5-ul deschis cu cateva poze de-ale mele (3 mai exact :D )ca sa ma gaseasca cunostintele mai vechi.
O alta latura buna....Poti posta melodii si versete pe aceasta pagina care pt altii sa fie o incurajare (vb din propria-mi experienta).
Da, mi se pare o pierdere de timp sa stai cu zecile de minute pe hi5 doar ca sa te uiti la niste poze....sau sa-ti pui tu niste poze care de multe ori arata cat de narcisist esti :D (no offence);) .

11/12/08 08:27

bornagain
membru

hm, nu stiu daca oamenii au hi5 ptr. a scrie " kestii" dragute acolo care ii vor incuraja pe altii, dar poate o fi si asa ( daca spui ca vorbesti din experinta)..  in rest sunt de acord cu tine.

11/12/08 10:09

Tanara crestina
membru

eu tocmai mi-am deschis hi5 ul ca sa vad daca mai am la prieteni fata care a murit in accidentul de care va povesteamm... e si bun hi5-ul la ceva...am acces la pozele cand ea era in viata... si e minuntat sa o vad din nou...

11/12/08 11:24

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
mie asa seaca mi s-a parut faza cand dupa penielul de la arad ,cand au murit niste tineri in accident ,pe hi5 era un grup cu o fata care murise ,si toti dadeau commenturi la pozele ei :Domnul nu stiu ce ,Domnul nu stiu cum ,ce trist blabla tralala . Nici macar nu au cunoscut-o pe fata aia  ,si ca ea mor o groaza de tineri pocaiti [asta nu inseamna ca am fost total insensibila ,dar sa fim seriosi ,pana la urma toti murim si nu e asa tragedie ca sa trebuiasca sa muti hi5-ul cu susul in jos] . La un moment dat si pe mess circula linku .
[banuiesc ca nu vorbim de aceeasi persoana TanaraCrestina]
  Eu fac cu nervii cand vad pe hi5 pe pagina principala ,la oameni care se dau super Jesus Freaki ,poze din alea de punkeri ,cu niste mesaje nu tocmai sugestive pentru un "mare pocait".
Si cand ii vezi pe toti pe hi5 ce commenturi isi dau ,ce poze isi baga ,ce chestii scriu ,numai smerenie si intelepciune mai trebe ,ca prostie e destula .

Ultima modificare de RainSong (11/12/08 12:01)

11/12/08 11:58

Tanara crestina
membru

RainSong a scris:

mie asa seaca mi s-a parut faza cand dupa penielul de la arad ,cand au murit niste tineri in accident ,pe hi5 era un grup cu o fata care murise ,si toti dadeau commenturi la pozele ei :Domnul nu stiu ce ,Domnul nu stiu cum ,ce trist blabla tralala . Nici macar nu au cunoscut-o pe fata aia  ,si ca ea mor o groaza de tineri pocaiti [asta nu inseamna ca am fost total insensibila ,dar sa fim seriosi ,pana la urma toti murim si nu e asa tragedie ca sa trebuiasca sa muti hi5-ul cu susul in jos] . La un moment dat si pe mess circula linku .
[banuiesc ca nu vorbim de aceeasi persoana TanaraCrestina]

nu ...fata asta imi era prietena... si eu nu am deschis ca sa-i scriu coomentarii la profil..ci sa o mai vad...mcar in poze

11/12/08 12:00

Pagini:  1 2 3 4 5    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la