TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Persoana potrivita ? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 23 24 25 26 27
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Adica daca la inceput cred ca trebuie sa se pupe iar pe parcurs se gandesc ca trebuie sa-si scoata ochii. :D :D

_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

02/11/10 20:46

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Daca isi schimba gandirea asta e. E un risc asumat.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

03/11/10 09:20

   
monday_73
membru

Locatie: romania
Inregistat: 19/01/08
Va multumesc mult pentru raspunsuri :)

_______________________________________

"Sufletul nostru nadajduieste in Domnul; El este ajutorul si scutul nostru." (Ps.33:20)


03/11/10 14:59

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

emanuel a scris:

Adica daca la inceput cred ca trebuie sa se pupe iar pe parcurs se gandesc ca trebuie sa-si scoata ochii. :D :D

...cu furculita :)


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


03/11/10 15:07

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

anomis a scris:

In general, gandirea oamenilor e data in mare parte de educatie-pe care au avut-o, sau nu.

La ce fel de schimbare te referi?


Ma refer la faptul ca in timpul casniciei apar si probleme, incercari, o sarcina, copii, necazuri, diverse probleme..exact acelasi lucru ca si cu maturitatea.Te simti foarte matur in prezent iar peste vreo 3 ani realizezi ca esti mult mai matur decat erai atunci si gandesti altfel.Nu ma refer la educatie sau la planuri de genul..suntem compatibili la modul amandoi ne dorim copii, amandoi suntem muncitori, la amandoi ne plac cartile...pe parcurs lucrurile se schimba, pe zi ce trece ne maturizam si mai mult, avem mai multa experienta, la asta ma refer cand spun ca, gandirea se schimba.


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


03/11/10 15:11

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Se pare ca eu n-am inteles ce ai vrut sa zici prin schimbarea gandirii. Daca te referi la maturizare atunci este foarte bine deoarece aduce mult mai mult echilibru si armonie in familie.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

03/11/10 15:26

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

+Archangel+ a scris:

Se pare ca eu n-am inteles ce ai vrut sa zici prin schimbarea gandirii. Daca te referi la maturizare atunci este foarte bine deoarece aduce mult mai mult echilibru si armonie in familie.


Probabil nici eu nu am folosit cel mai corect termen.


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


03/11/10 15:40

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
Subscriu. Adevarata maturizare si intelepciune, chiar e un lucru benefic, poate cel mai benefic pentru o relatie. :)

_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

04/11/10 19:07

   
IONESCU GEORGE
membru

Locatie: CONSTANTA
Inregistat: 05/11/10
CONTACTEAZAMA urgent!Pacea Domnului...

_______________________________________
Daca vrei sa-l vezi pe DUMNEZEU uitate la un CRESTIN

07/11/10 18:58

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
cine sa te contacteze bre? Anomis?
sau eu? :D
Lasa si tu numar de telefon, de fix, ca-i mai ieftin.

(scuze de oftopic)

Ultima modificare de emanuel (07/11/10 19:51)


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

07/11/10 19:50

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
[Huh?! Ma sperie faptul ca ii sub postul meu! :D]

_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

07/11/10 20:00

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10

IONESCU GEORGE a scris:

CONTACTEAZAMA urgent!Pacea Domnului...



bre, daca te chema ionescu georgiana aveai mesaj privat. :))

Ultima modificare de ultimul mohican (08/11/10 09:45)


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

08/11/10 09:45

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

anomis a scris:

[Huh?! Ma sperie faptul ca ii sub postul meu! :D]

Eu zic ca ar trebui sa-l sperie pe el acest fapt! :D


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

08/11/10 10:10

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

monday_73 a scris:

Am auzit o opinie interesanta conform careia Dumnezeu nu doreste pentru noi un partener compatibil de casatorie, ci un partener prin care Dumnezeu sa ne modeleze caracterul si sa fim asemenea lui Hristos.
Ca este egoism sa-ti doresti ca el/ea sa atinga toate standardele tale, asadar e egoist din partea ta sa-ti doresti sa fie cat mai compatibil cu tine. Ci trebuie sa-ti doresti ca persoana cealalta sa fie puternica in domenii in care esti slab, si invers, astfel incat sa fiti modelati unul prin celalalt si sa ajungeti amandoi sa fiti asemenea lui Hristos.

Cred ca partenerul potrivit ar trebui sa fie o combinatie intre asemanari - o baza comuna ( cea spirituala neaparat ) si deosebiri - lucruri care se completeaza reciproc ( cum ati discutat deja mai sus - unul mai calm, celalalt mai agitat etc ).


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

25/12/10 17:51

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
x

Ultima modificare de edi.theraven (25/12/10 18:08)


25/12/10 18:05

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
te-ai razgandit, edi :) ?

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

25/12/10 18:16

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Sa spun, da :) Sa gandesc, nu :D Welcome among us :D Postasem de cateva ori pe chat "unde esti, tu April, mama" :D Dar imi pierdusem speranta :d

Ultima modificare de edi.theraven (25/12/10 18:26)


25/12/10 18:22

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

edi.theraven a scris:

Sa spun, da :) Sa gandesc, nu :D

despre persoana potrivita :) ?

edi.theraven a scris:

Welcome among us :D

mersi :D

edi.theraven a scris:

Postasem de cateva ori pe chat "unde esti, tu April, mama" :D Dar imi pierdusem speranta :d

credinta, nadejdea si dragostea... unde e credinta, e si speranta ;)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

25/12/10 18:32

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Nu despre persoana potrivita. Adica ba da, dar nu referindu'a la mine. Ci la mama, etc. Nu conteaza :D Ehe, deci recunosti ca te iubim, chiar daca ne pierdusem credinta ca vei mai reveni :D (scuze de offtopic, promit sa fie ultimul).

Ultima modificare de edi.theraven (25/12/10 18:35)


25/12/10 18:35

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

edi.theraven a scris:

Nu despre persoana potrivita. Adica ba da, dar nu referindu'a la mine. Ci la mama, etc. Nu conteaza :D Ehe, deci recunosti ca te iubim, chiar daca ne pierdusem credinta ca vei mai reveni :D (scuze de offtopic, promit sa fie ultimul).

E adevarat ca dragostea este cea mai mare dintre cele 3, dar nu prea vad cum poate exista fara credinta si nadejde ;).

Se iarta off-topic-ul, ca doar am luat si eu parte la el , dar acum incheiem discutia asta ..."nepotrivita" :).


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

25/12/10 18:58

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

april a scris:

...Cred ca partenerul potrivit ar trebui sa fie o combinatie intre asemanari  ... unul mai calm, celalalt mai agitat etc .

Pai atunci de ce nu s-ar completa unul frumos cu unul urat?
Si unul cult cu altul ignorant? :D

Nu s-ar potrivi? Cat de mare trebuie sa fie "asemanarea" asta ?

Ultima modificare de emanuel (01/03/11 07:57)


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

01/03/11 07:56

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

april a scris:

Cred ca partenerul potrivit ar trebui sa fie o combinatie intre asemanari - o baza comuna ( cea spirituala neaparat ) si deosebiri - lucruri care se completeaza reciproc ( cum ati discutat deja mai sus - unul mai calm, celalalt mai agitat etc ).


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

01/03/11 16:53

   
Pagini: 1 ... 23 24 25 26 27    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net